تاريخ انتشار: جمعه 1398/6/1 کد خبر: 36919

کتاب بهداشت روانی به چاپ چهارم رسید

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه چاپ چهارم کتاب «بهداشت روانی» که حاصل تلاش علمی جمعی از محققان گروه روان شناسی است را روانه بازار نشر کرد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، چاپ چهارم ویراست دوم کتاب «بهداشت روانی» که حاصل تلاش علمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد رضا سالاری فر، حجت الاسلام و المسلمین دکترمحمد صادق شجاعی، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی موسوی اصل و دکتر محمد دولتخواه  در گروه روان شناسی است، در شهریور سال  جاری روانه بازار نشر شد.

كتاب بهداشت روانى با نگرش به منابع اسلامی، سلامت روانی را فراتر از نبود بيمارى هاى روانى و به معنای ارتقاى كارآيى و شكوفاسازى استعدادهاى انسان ها می داند و الگوى زيستى، روانى، اجتماعى و دينى را در سلامت روانى می پذیرد. در این کتاب، ديدگاه های روان شناسى و متون اسلامى با روش شناسی معتبر مورد استفاده قرار گرفته است. مباحث فصول این کتاب عبارتند از: ۱. تاريخچه، تعريف، اهداف بهداشت روانى و نظریه های نابهنجارى روانى از ديدگاه اسلام  و روانشناسی،  ۲. نظريه‌ها در سلامت روانی، ۳. نقش سبک زندگی در سلامت روانى ۴. نقش اعتقادات در سلامت روانی، ۵. نقش رفتارها و مناسک دينى در سلامت روانى ۶. عوامل تهديدكننده بهداشت رواني ۷. مسائل خانواده و سلامت روانى ۸. نقش روابط اجتماعى موثر در بهداشت روانى ۹. رابطه اشتغال، رفاه اقتصادی و مهاجرت با بهداشت روانى ۱۰. نقش محيط زيست و تكنولوژى در بهداشت روانى. ۱۱. تاثیر رسانه ها بر بهداشت روانى و ۱۲. نقش  نهادهاى آموزش و پرورش، حكومت و روحانيت در بهداشت روانى.

كتاب بهداشت روانى با نگرش به منابع اسلامی که در چاپ های گذشته  مورد استقبال جامعه علمی کشور قرار گرفته بود به صورت مشترک با سازمان سمت منتشر شده است.  

مشخصات کتاب و همچنین فایل ۳۰ صفحه ابتدایی کتاب در سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به آدرس www.rihu.ac.ir قابل دسترس می باشد

منبع: واحد خبر روابط عمومي

نـظـرات بـیـنـنـدگـان

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است.